Denizli Baklan İlçesi’nin AK Partili Belediye Başkanı Yusuf Gülsever’in oğlu, Ahmet Faik Gülsever’in, bir süredir vekaleten yürütülen Denizli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevine atanması ‘ Liyakaten mi, siyaseten mi atandı?’ sorusunu gündeme getirdi.

YUSUF GÜLSEVER-BAKLAN BELEDİYE BAŞKANI

Bilindiği gibi, geçtiğimiz mayıs ayı içerisinde yaklaşık 6 yıldır Denizli İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü görevini yürüten Fikret Okursoy görevinden alınmış, yerine ise aynı müdürlükte, müdür yardımcısı olan Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever’in oğlu Ahmet Faik Gülsever yerine, diğer Müdür Yardımcısı Enis Serter vekaleten atanmıştı.

BAŞKAN’IN OĞLU ATANDI…

AHMET FAİK GÜLSEVER/İL MÜDÜRÜ

Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilginç bir atama gerçekleştirildi. Kıdemli olduğu için vekaleten il müdürlüğü görevini yürüten Enis Serter’in yerine, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever’in oğlu olan ve aynı müdürlükte müdür yardımcısı olarak görev yapan Ahmet Faik Gülsever, Bakanlık tarafından Denizli İl Çevre ve Şehircilik Müdürü olarak resmen atandı.

ŞİFRE HABER DİYOR Kİ…

Liyakatli kişilerin atanması gerçeğinin, sıkça tartışma konusu olduğu günümüzde, Ak Partili bir başkanın oğlunun il müdürü olarak atanması, elbette ki gazetecilik açısından haber değeri taşımaktadır.

Önemli olan, bu atamanın ‘bir başkanın oğlu olduğu için mi, yoksa gerçekten de emsal durumdaki kişilerin hakkı yenmeden, liyakatine bakılarak mı yapıldığı?’ sorusunun, hak ettiği cevabı bulmasıdır…

Bize düşen ise; eğer birincisi ise, “yazıktır günahtır”, ikincisi ise de “vatanımıza, milletimize hayırlı uğurlu olsun…” demektir…