Şifre Haber’in Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk tarafından resmi belgelere dayanılarak “İhbar ediyorum” başlığı altında yayınlanan ve haberin muhatabı Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından cevaplanması beklenirken, yayın yasağı getirilen haberimiz, TBMM gündemine taşındı. CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, habere konu olan soruların cevaplanması için hem CİMER üzerinden başvuru yaptı, hem de bu soruları İçişleri Bakanının yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi olarak verdi.

ŞİFRE HABER RESMİ BELGELERE DAYANARAK SORDU
Şifre Haber’in resmi belgelere daynarak gündeme getirdiği ve “İhbar ediyorum” başlığı altında cevaplanmasını istediği sorular, TBMM gündemine girdi. CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, AK Parti İl Başkan Yardımcılığı ve AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanlığı yapan iş insanı Ahmet Kayhan’ın Cumhuriyet Başsavcısı tarafından alınan ifade tutanaklarında Denizli Büyükşehir Belediyesi ile ilgili şifrehaber.com sitesinde gündeme getirilen iddialar hakkında hem CİMER üzerinden Denizli Büyükşehir Belediyesine bilgi edinme başvurusu yaptı hem de İçişleri Bakanının yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi sundu.

CEVAPLAMASI BEKLENİRKEN YASAKLATTI, KOMUOYU CEVAP BEKLİYOR
CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, FETÖ Terör Örgütü davasında yargılanan, 26 ay cezaevinde tutuklu kalan, duruşmaların sonunda 6 yıl 10 ay 15 gün ceza alan ve cezası henüz kesinleşmeden, tahliye edilen, poliste verdiği ifadesi dışında, cezaevinde iken ikinci kez savcılığın talimatıyla 18.08.2016 tarihinde ifadesi alınan Ahmet Kayhan’ın ifade tutanaklarında Denizli Büyükşehir Belediyesinde tanık olduğu olayların önemine dikkat çekti. Ahmet Kayhan’ın ifadesinde Çağrı Sebzeci, Büyükşehir Belediyesine ait BELTAŞ ve belediyeye yapılan bağışlar hakkında ciddi iddialar yer almakta. Gülizar Biçer Karaca tüm bu iddiaları hem Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a hem de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

DENİZLİ HALKININ GERÇEKLERİ BİLMEYE HAKKI VAR
CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, tutanaklarda Denizli Büyükşehir Belediyesi ile ilgili çok ciddi iddiaların yer aldığını ve bunları gündeme getiren haber sitesinin ilgili haberine erişim engeli  getirilmesinin kabul edilemez olduğunu belirtti. FETÖ Terör Örgütü ile mücadele konusunda AK Partinin samimi olmadığını belirten Gülizar Biçer Karaca, “Şeffaf bir belediyecilik gereği Denizlimizin iddialar hakkında gerçekleri bilmeye hakkı var’’ diyerek Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a iddialar hakkında kamuoyunu bilgilendirme çağrısı yaptı.