Ekonomist’in bu yıl sekizincisini yaptığı “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırmasında listeye üç Denizlili isim girdi. Listenin 6. sırasında Müjdat Keçeci, 32. sırasında Ergün Abalıoğlu ve 46. sırada ise Ceyhan Saldanlı yer aldı.

Ekonomist’in bu yıl sekizincisini yaptığı “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırmasının 2020 sonuçları açıklandı. Listeye üç Denizlili ismini yazdırdı. Ekonomiye yön veren, istihdam yaratan, vergi rekortmeni olan isimlerin bir araya geldiği listede Zirvenin sahibi her zamanki gibi değişmedi ve Sanko Holding’in onursal başkanı Abdülkadir Konukoğlu’nin ismi birinci sırada yazıldı.

DENİZLİ’DEN 3 İSİM LİSTEDE

MÜJDAT KEÇECİ
Denizli Sanayi Odası Başkanı, Er-Bakır Yönetim Kurulu Üyesi Müjdat Keçeci, listenin 6. sırasında yer aldı. 2019 yılında yapılan araştırmada da 6. sırada yer alan Keçeci,  araştırmadaki konumunu korudu.

ERGUN ABALIOĞLU
Listenin 32. sırasına ise Abalıoğlu Şirketler Grubu’nun tarımsal üretim bölümünün başındaki isim Ergun Abalıoğlu adını yazdırdı. Geçen yıl listeye 33. sıradan giren Abalıoğlu, adını bir basamak yukarıya taşıdı.

CEYHAN SALDANLI
Denizli’nin enerji devi Aydem Enerji Grubu’nun başındaki isim Ceyhan Saldanlı ise Anadolu’nun En Etkin 50 İşadamı listesinde 46. sırada yer aldı. Geçen yıl listenin 38. sırasında bulunan Saldanlı, gerilese de ilk 50’nin içindeki yerini korudu.