Denizli Turgay Mersin Ortaokulu müdürü ve öğretmenleri, salgın döneminde örnek olacak bir çalışmaya imza attılar. Belirli gün ve saatlerde okulda bir araya gelen eğitim sevdalıları, el ele vererek okulun sınıf, bahçe tadilatlarını yapmaya başladılar.

Okul Müdürü Ramazan Kaçmaz önderliğinde ellerine  fırça, mala, süpürge alan Müdür Yardımcısı Ufuk Selcen, öğretmenler Nihal Madenciler, İrem Taşdelen, Nihal Evran Özel, Sema Çin, Gökçen Beşel ve Ahmet Özçelik hem bahçeyi düzenlediler, hem de onarılacak ve boyanacak yerleri elden geçirdiler…

El ele vererek okulun eksiklerini tamamlamak için kolları sıvayan öğretmenler “Okulumu ve öğrencilerimi çok özledik. Pandemi döneminde boş durmak ve her şeyi devletten beklemek yerine, ağaçlarımızı elden geçirdik, duvarlarımızı boyadık ve onardık” diyerek şöyle konuştular:

“Bunu yaparken de büyük bir keyif aldık. Her fırsatta da onarım çalışmalarımıza imece usulü devam edeceğiz. Eğitim öğretime başladığımızda, birçok eksiği giderilmiş okulumuzla, çocuklarımızı karşılamak ve sağlıklı bir ortamda derslerimize yeniden başlamak istiyoruz.”