İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin milletvekillerine ait giderleri karşıladığı iddialarını, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

Öztürk, Türkiye genelinde yaşanan kamu olanaklarının, AKP’li vekillerle, parti yöneticilerine kıyak geçildiği yönündeki iddiaların, Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik de yoğunlaştığını belirterek “Bu nedenle, İçişleri Bakanı Soylu’nun cevaplaması istemiyle bir soru önergesi verdim. Büyükşehir Belediyesi tarafından AK Parti Milletvekilleri ile İl ve İlçe Başkanlıklarına araç tahsisi yapılmış mıdır, öğrenmek istiyoruz” dedi.

İŞTE O SORULAR:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Anayasanın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 96. Maddesi gereğince İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim. 4.5.2021

         Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından;

YASİN ÖZTÜRK/İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ
  • Cumhurbaşkanlığı ve bağlı birimlerine araç tahsisi yapılmış mıdır?  Tahsis edilen araç varsa sayısı ne kadardır?
  • AK Parti TBMM Grup Başkanvekillerine araç tahsisi yapılmış mıdır? Tahsis edilen araç sayısı ne kadardır?
  • AK Parti Genel Merkezine araç tahsisi yapılmış mıdır? Tahsis edilen araç sayısı ne kadardır?
  • AK Parti İl ve İlçe Başkanlıklarına araç tahsisi yapılmış mıdır? Tahsis edilen araç sayısı ne kadardır?
  • AK Parti Denizli Milletvekillerine araç tahsisi yapılmış mıdır? Tahsis edilen araç sayısı ne kadardır?
  • Dernek ve Vakıflara araç tahsisi yapılmış mıdır? Araç tahsisi yapıldıysa, hangi dernek ve vakıflara araç tahsil edilmiştir?  Tahsis edilen araç sayısı ne kadardır?
  • Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, Başkanlık dışı kurum ve kuruluşlara yapılan araç tahsisleri için kaç personel görevlendirilmiştir? Tahsis edilen araçların giderleri Belediye tarafından mı üstlenilmiştir?