Türkiye’nin konuştuğu ve istifa etme gerekçesi konusundaki birçok iddianın, Başta Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Melih Gökçek olmak üzere, değişik hesaplardan art arda sıralandığını CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, suskunluğunu Şifre Haber Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk’e konuşarak, bozdu.

TWITTER’DAN DUYURMUŞTU…

İSTİFA HABERİNİ OKUMAK İÇİN, BU GÖRSELE TIKLAYABİLİRSİNİZ…

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğini, bunu da sosyal medya adresinden “Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi, kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” şeklinde duyurmuş, sosyal medya ortamından art arda gelen birçok iddia, olayın seyrini değiştirmeye başlamıştı.

GÖKÇEK ÖNCE TEBRİK ETMİŞ, SONRA…

BU HABERİ OKUMAK İÇİN, YUKARIDAKİ GÖRSELE TIKLAYABİLİRSİNİZ…

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın, partisinden istifa etmesi üzerine sosyal medya adresinden ‘alkış’ ikonuyla birlikte ‘kutluyorum’ diye tweet atan Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Melih Gökçek, bu konuyla ilgili yeni bir tweet devreye sokmuş ve “ …Tweetimi sildim. Onurlu bir istifa değilmiş… Felaket ötesi…” diye mesaj atmış, Şifre Haber olarak da tüm bu gelişmeleri sizlerle paylaşmıştık…

TÜM İDDİALARI SORDUK…

Herkesin merakla, istifa nedenini öğrenmeye çalıştığı, gazetecilerin ise, sosyal medyada ortaya atılan korkunç iddiaların cevabını almak için ulaşmaya çalıştığı, CHP’den istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Şifre Haber Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk’e konuştu.

Şifre Haber Genel Yayın Yönetmeni Öztürk’ün İstanbul Ataşehir- Bodrum ve Kuşadası üçgeninde yolsuzluk, tecavüz, eşcinsellik ve danışmanıyla ilgili iddialar, kaset söylentileri konusundaki sorularına “Komplo var, bu komployu da biz bozacağız” diyen Milletvekili Sancar şöyle konuştu:

TEOMAN SANCAR/DENİZLİ MİLLETVEKİLİ

“ Sizin aktardığınız tecavüz, İstanbul Ataşehir, Bodrum Kuşadası üçgeni yolsuzluk iddiaları… Eşcinsellik iddiaları… Bunların hepsini duydum, takip ediyorum. Danışmanımın adını, ahlaksızca ve adi bir şekilde karıştırıyorlar, iftira atıyorlar…

Ne oldu da Melih Gökçek çıktı bu işlerin içinden, kendini ortaya attı… Bunu insanlar biraz düşünmeli. Evet, Kaset var diye, baskı oluşturuldu… Gerekli yerlere şikayetimi yaptım… Her türlü iftiraya, ayrı ayrı belgeleriyle cevap vereceğim…  Komplo var, bu komployu bozacak olan da benim…

Bir kaset falan ortaya çıkarsa, çıktığında da tüm bu ahlaksızca saldırılara karşı, en kısa zaman içinde öyle yazılı açıklama yaparak da değil, medyanın karşısına çıkıp tek tek cevap vereceğim.”