ŞİFRE HABER’İN GÜNDEME GETİRDİĞİ VE ‘BU TAM BİR SKANDAL’ BAŞLIĞIYLA YAYINA VERDİĞİ HABER TÜRKİYE GÜNDEMİNE OTURURKEN, ADI GEÇEN İMAR PLANI TADİLATININ YAPILDIĞI BÖLGEDE YER ALAN SİTE İNŞAATI, YAPI DENETİM BELGESİNDEKİ ‘İMAR DURUMU BELGESİ EKSİKLİĞİ’ NEDENİYLE, MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ EKİPLERİ TARAFINDAN DURDURULDU.

NÜFUZLU KİŞİLERİN BASKISI SONUCU BİNLERCE METREKARE YEŞİL ALAN, SOSYAL DONATI VE 50 METRELİK YOLUN BİR KISMININ DEVRE DIŞI BIRAKILARAK, KONUT ALANINA ÇEVRİLDİĞİ VE BU YÜZDEN DE BİRÇOK VATANDAŞIN MAĞDUR EDİLDİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ.

ONLARCA DAVAYA KONU OLAN İMAR PLANI REVİZYONU’NUN, DANIŞTAY KARARIYLA BOZULMASI NEDENİYLE YENİDEN ELE ALINDIĞI, PLANLA İLGİLİ SÜREÇ TAMAMLANINCAYA KADAR DA, İNŞAATIN DEVAMINA İZİN VERİLMEYECEĞİ BİLDİRİLDİ.

OLAN MÜTEAHHİT FİRMAYA OLDU…

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN İMAR PLANI REVİZYONU SONRASI, İMAR PLANINDAKİ DURUMA GÖRE MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NDEN İNŞAAT RUHSATI ALARAK SİTE İNŞAATINA BAŞLAYAN EGE KENT GAYRİMENKUL VE İNŞAAT A.Ş İSİMLİ FİRMA YETKİLİLERİ “ YAŞANANLARLA BİZİM BİR BAĞLANTIMIZ YOK” DİYEREK ŞÖYLE KONUŞTULAR:

” DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YAPTIĞI İMAR PLANI REVİZYONU VE BUNUN ONAYLANDIĞI, AYNI ZAMANDA DA TÜM PARTİLERİN MECLİS ÜYELERİ TARAFINDAN OY BİRLİĞİ İLE KARAR VEREREK ALDIĞI 901 SAYILI MECLİS KARARI 18.08.2015’TE ALINMIŞ. BİZ İSE FİRMA OLARAK BİR YIL SONRA, 12.10.2016 TARİHİNDE İNŞAAT RUHSATIMIZI ALMIŞIZ, KAT İRTİFAKLARINI YAPTIRIP SATIŞA SUNMUŞUZ.”

HER ŞEYİMİZ YASAL…

“BİZ TAMAMEN YASAL PROSEDÜRÜ TAKİP ETTİK. İNŞAAT YAPTIĞIMIZ ALAN KONUT ALANI İLAN EDİLMİŞ VE BİZDE BU PLANA GÖRE İNŞAAT RUHSATI BAŞVURUMUZU YAPARAK ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK. BİZİ, BU ARAZİYLE İLGİLİ GEÇMİŞTE NE OLDUĞU, NASIL OLDUĞU İLGİLENDİRMİYOR. ŞU ANDA YAŞANAN HUKUKSAL SÜREÇ VE YENİDEN DÜZENLEME NEDENİYLE İMAR DURUMU ALAMADIĞIMIZ İÇİN, MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ TARAFINDAN İNŞAAT MÜHÜRLENDİ. ŞİMDİDEN ÇOK BÜYÜK MAĞDURİYET YAŞAMAYA BAŞLADIK. BİZİM SUÇUMUZ, GÜNAHIMIZ NE?”

NOT: RESMİ BİR TEKZİP TALEBİNDE BULUNULMAMASINA RAĞMEN, GAZETECİLİK ETİK ANLAYIŞIMIZ GEREĞİ BEGONVİL DELUXE SİTESİNİ YAPAN EGE KENT GAYRİMENKUL VE İNŞAAT A.Ş’NİN FACEBOOK SAYFASINDA YAYINLANAN CEVAP YAZISININ LİNKİNİ YAYINLIYORUZ… https://www.facebook.com/investsiz/posts/1178155215721495?hc_location=ufi