REZALETİN BÖYLESİ…

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE, MAHKEME KARARIYLA, TÜRKİYE’DE İLK KEZ MOBBİNGTEN CEZA ALAN ÜNİVERSİTE DURUMUNA DÜŞEN PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ’NDE, BU SEFER DE AKILLARA DURGUNLUK VEREN BİR ‘RESMİ EVRAKTA SAHTECİLİK’ OLAYI YAŞANDI… HEM DE, GENEL SEKRETER PROF.DR. MEHMET ALİ SARI VE 4 ÜST DÜZEY YÖNETİCİNİN İMZASIYLA…

ŞİFRE HABER, KONUYLA İLGİLİ DETAYLI BİR HABER ÇALIŞMASI YAPTI VE ULAŞTIĞI MAHKEME BELGELERİYLE, İKİ AYRI SINAV SONUÇ BELGESİNİ, AVUKAT ZAFER GÖNENÇ’E UZMAN GÖRÜŞÜ ALMAK AMACIYLA DEĞERLENDİRTTİ…

SÜREKLİ KADROYA GEÇİŞ SINAVI İÇİN KURUL OLUŞTURULDU…

HER ŞEY, PAÜ SAĞLIK ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ LABORATUVARI’NDA ÇALIŞAN GEÇİCİ İŞÇİLERİN, KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME İLE, SÜREKLİ İŞÇİ KADROSUNA GEÇİŞİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA OLUŞTURULAN SINAV KURULU’NUN, FAALİYETE GEÇMESİYLE BAŞLADI.

SÖZLÜ SINAV YAPILDI…

PAÜ GENEL SEKRETERİ PROF.DR. MEHMET ALİ SARI, HASTANE BAŞMÜDÜRÜ ERDİNÇ KARATAŞ, HASTANE MÜDÜR YARDIMCISI OZAN KARACA, HASTANE MÜDÜR YARDIMCISI VECİYE AKYOL VE HASTANE BAŞHEMŞİRESİ NAZLI MUMCUOĞLU’NDAN OLUŞAN SINAV KURULU, 10.03.2018 TARİHİNDE, BİRÇOK PERSONELİN YANI SIRA, 5 YILDIR HASTANEDE LABORATUVAR TEKNİSYENİ OLARAK ÇALIŞAN REMZİ KAYGUSUZ’U DA SÖZLÜ SINAVA TABİ TUTTULAR…

BAŞARISIZ OLDUĞU İLAN EDİLDİ…

SÖZLÜ SINAVA GİREN REMZİ KAYGUSUZ’A, 10 GÜN SONRA GEREKLİ OLAN 100 ÜZERİNDEN 50 PUANI ALAMADIĞI İÇİN SINAVI KAZANAMADIĞI BİLDİRİLDİ. KAYGUSUZ, KENDİSİNE SINAVDA ALAKASIZ SORULAR SORULDUĞUNU VE AYNI ŞARTLARDA GİREN ARKADAŞLARININ GEÇMESİNE RAĞMEN, KENDİSİNİN NEDEN BIRAKILDIĞINI BELİRTEREK, BİR GÜN SONRA İTİRAZ ETTİ; AMA İTİRAZI DA REDDEDİLDİ.

HAKKINI MAHKEMEDE ARADI…

HAKSIZLIĞA UĞRADIĞINI DÜŞÜNEN VE 14 AY BOYUNCA İŞİNDEN OLAN GEÇİCİ İŞÇİ REMZİ KAYGUSUZ, DENİZLİ İDARE MAHKEMESİNE BAŞVURDU. MAHKEME, 01.06.2018 VE 06.02 2019 TARİH VE E20187700 SAYILI İKİ ARA KARAR İLE PAÜ SINAV KURULUNDAN, SINAV SONUÇ DEĞERLENDİRME FORMUNU İSTEDİ VE HANGİ SORULARIN SORULDUĞUNU, ALINAN CEVAPLAR İLE VERİLEN NOTLARIN NELER OLDUĞUNU TALEP ETTİ.

AYNI TARİH, AYNI KİŞİ, AYNI SINAV İÇİN İKİ SONUÇ BELGESİ GÖNDERİLDİ…

ASIL SKANDAL SÜREÇ, BU AŞAMADAN SONRA DEVREYE GİRDİ. MAHKEMENİN TALEBİ ÜZERİNE PAÜ SINAV KURULU, 10.07.2018 TARİHİNDE NOT ORANLARI 39 İLE 45 ARASINDA DEĞİŞEN SINAV DEĞERLENDİRME FORMUNU, 25.02.2019 TARİHİNDE DE TÜM NOTLARIN 45 OLDUĞU İKİNCİ DEĞERLENDİRME FORMUNU MAHKEMEYE GÖNDERDİ.

MAHKEME USULSÜZLÜĞÜN FARKINA VARIYOR…

DENİZLİ İDARE MAHKEMESİ VE İTİRAZ SONRASI DAVAYA BAKAN İZMİR BÖLGE İDARE MAHKEMESİ, “MAHKEMEMİZCE İKİ FARKLI TARİHTE YAPILAN ARA KARAR GEREĞİ OLARAK, DAVALI İDARE TARAFINDAN SUNULAN VE DAVACIYA AİT SINAV DEĞERLENDİRME FORMLARINDA, KURUL ÜYELERİNCE VERİLEN PUANLARIN FARKLI OLDUĞU, BU HALİYLE FORMDA YAZILI HUSUSLARIN GERÇEĞİ YANSITTIĞINA KABULE OLANAK YOKTUR” DİYEREK, ADETA YAPILAN USULSÜZLÜĞÜN ALTINI ÇİZİP, MAĞDUR İŞÇİ REMZİ KAYGUSUZ’UN HAKKININ İADE EDİLMESİNE KARAR VERDİ.

BU BİR RESMİ EVRAKTA SAHTECİLİKTİR, SUÇTUR…

KONUYLA İLGİLİ GÖRÜŞLERİNE BAŞVURDUĞUMUZ AVUKAT ZAFER GÖNENÇ, MAHKEME KARARLARINI İNCELEDİĞİNDE, ORTAYA TAM ANLAMIYLA RESMİ EVRAKTA SAHTECİLİK SUÇUNUN ÇIKTIĞINI, AYNI KİŞİ VE AYNI SINAV İÇİN İKİ AYRI EVRAĞIN TANZİM EDİLDİĞİNİN AÇIKÇA GÖRÜLDÜĞÜNÜ BELİRTTİ.

ŞİFRE HABER DOSYA ÖZEL OLARAK, PAÜ’DE, SAHTE EVRAK SKANDALI! OLAYININ YAKIN TAKİPÇİSİ, DENİZLİ CUMHURİYET SAVCILARI VE YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMU TARAFINDAN DA BU KONUYLA İLGİLİ SORUŞTURMA SÜRECİNİN BAŞLATILIP, BAŞLATILMAYACAĞININ TARAFSIZ GÖZLEMCİSİ OLACAĞIMIZA, KAMU ÇIKARI VE VİCDANI ADINA SÖZ VERİYORUZ…

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN, AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYABİLİRSİNİZ…