ŞİFRE HABER yazarlarından Gazeteci-Yazar Seval Uysal, Denizli’de yaşanan su kesintileriyle ilgili bir yazı kaleme aldı ve Denizli’nin 2050 yılına kadar içme suyu sıkıntısı yaşamayacağını deklare eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a bazı sorular yöneltti.

Sizleri, öncelikle bu yazıyı okumaya, ardından da ŞİFRE HABER olarak oluşturduğumuz anket çalışmamıza katılmaya davet ediyoruz…

VATANDAŞ BU SORULARIN CEVABINI İVEDİLİKLE BEKLİYOR…

Bugün adı Denizli olan ve nereyi kazsan su fışkırdığı söylenen şehirde yüzlerce ev susuz kaldı.
Bugün SU YÖNETİMİ ve iklim değişikliği alanında yaptığı projelerle dünya ikincisi olduğunu iddia eden Büyükşehir Belediyesi, Denizli’yi bir tas suya muhtaç etti.
Susuzluk bugüne mahsus değil, günlerdir özellikle Bağbaşı’nde oturan üyelerimiz bu sayfadan isyan etti.
Bugün ise susuzluk daha yaygın. Kınıklı’dan tutun da, Gerzele, Bozburun’a kadar onlarca mahallede sular kesik.
Peki neden?
İşte bu konuda yapılmış bir açıklama yok. Her konuda billboardlara çıkan, her konuda TV ekranlarından saatlerce konuşan Zolan ve Denizli Büyükşehir Belediyesi sessizliğe gömülmüş durumda.
Durum nedir?, diye DESKİ’nin sayfasına girerseniz, bu mahallelerin karşılığında: “Yoğun kullanım nedeniyle su kesintisi yaşanmaktadır” diyor.
Şimdi soruyoruz:
1- “Yoğun kullanım nedeniyle su kesintisi” ne demektir?
2-Bunun anlamı kuraklık kapıda; “su kaynaklarımızda artık sular yetersiz kalıyor” demek değil mi?
3-Peki bunun sorumluluğu vatandaşın mıdır?
4-Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, su kesintileri konusunda, özellikle ‘yoğun kullanım nedeniyle su kesintisi’ konusunda neden çıkıp açıklama yapmıyor, vatandaşları su gerçekleri konusunda uyarmıyor, su kullanımı konusunda bir kampanya yürütmüyor?
5-Şehrin her yanındaki billboardlarda SU YÖNETİMİ ve iklim değişikliği alanında yaptığı projelerle dünya ikincisi olduğu iddia edilen bir belediyenin, SU yönetimi konusunda sınıfta kalmasını nasıl açıklıyorsunuz?
Vatandaş bu soruların yanıtlarını ivedikle bekliyor.

SU YÖNETİMİYLE İLGİLİ ANKETİMİZE KATILMAK İÇİN, AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ…

https://forms.gle/sFbVry2HxhB2ncDT8