Adeta yılan hikayesine dönen ve 8 kez ertelenen, son olarak 3 Temmuz’da yapılacak denilen ihale gerçekleşti. İhaleye 6 firma teklif verdi. Bu kez bir terslik olmaz ise ihaleyi alan firma 163 kilometrelik yolu 3 yıl içinde tamamlayacak.

Aydın-Denizli Otoyol ihalesi yapıldı. Daha önce 8 kez ertelenen ihaleye 6 firma teklif verdi. Karayolları Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen Yap-İşlet-Devret (YİD) modeli ihale ile 140 kilometre otoyol ve 23 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 163 kilometre uzunluğunda yapılacak otoyol, mevcut Aydın Çevre Yolu Otoyol Ayrım Kavşağından başlayarak Dalama üzerinden Yenipazar’a ulaşacak. Çeltikçi-Korucuk-Kocadere istikametinde devam edecek otoyol Kocabaş mevkiinde sonlanacak.

Otoyol inşaatı, ihalenin sonuçlanmasının ardından 3 yıl içerisinde tamamlanacak. Teklif ve ayrıntılı çalışmaların tamamlanmasının ardından geçiş ücreti üzerinden indirim yapılarak en düşük teklifi veren firma teknik yeterlilikleri incelendikten sonra sözleşmeye davet edilecek. Otoyolun 3 yıldan önce bitirilip işletmeye alınması halinde, yapım süresinden artan bu süren, İşletme Süresi’nin sonuna ilave edilecek ve İşletme Süresi’nin sonuna ilave edilen bu süre için garanti ödemesi yapılmayacak.