CHP Denizli Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, sosyal medya adresinden ilginç bir paylaşımda bulundu.

Başkan Zolan’ın bir süre önce basından ve şehirdeki billboardlardan duyurduğu ve tartışmalara neden olan ‘su ve iklim değişikliği yönetimi’ konusundaki dünya ikinciliği kutlamalarına gönderme yapan Karaca “ Bu sefer Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin çakma değil, gerçek ödülleri” diyerek, Denizli Belediyesi’nin su tarifelerinin 10 ve 12 m3 su tüketimi kademesinde Türkiye birinciliğini, 15-18 ve 20 metreküp su fiyatı tarifesinde de Türkiye 2.liğini kimseye kaptırmadığını ileri sürdü ve yayınlanan resmi sıralama listeleriyle tepkisini dile getirdi.

EN PAHALI SUYU İÇİREN BAŞKAN VERMEK LAZIM(!)

Bu paylaşımıyla ilgili görüşlerini aldığımız CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca “Denizli Belediyesi ve başkanı Osman Zolan, günlerce billboardlardan su ve iklim yönetimi konusunda, kağıt üzerindeki projelere dayanılarak, dünya ikinciliği aldığını ileri sürerek caka satarken, Denizli’nin hem kademe hem de aylık tüfe uygulaması nedeniyle en pahalı suyu içen il olduğunu görüyoruz. İki kademede birinciliği, 3 kademede de ikinciliği hiçbir ile kaptırmamış Sayın Zolan… Ben de bu konuya dikkat çekmek istedim. Sayın Zolan’a, kendi ilinde yaşayan insanlara en pahalı suyu içiren başkan ödülünü vermek lazım” diye konuştu.