ŞİFRE HABER DOSYA ÖZEL’İN, PROF.DR. HÜSEYİN BAĞ’IN REKTÖRLÜĞÜNDEKİ PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ, TÜRKİYE’DE İLK KEZ, MAHKEME KARARIYLA MOBBİNGDEN, YANİ MANEVİ TACİZDEN CEZA ALAN ÜNİVERSİTE OLDUĞU YÖNÜNDEKİ HABERİNDEN SONRA, ÇOK ÖNEMLİ BİR GELİŞME GERÇEKLEŞTİ.

DAVAYA KONU OLAN PAÜ ESKİ GENEL SEKRETERİ TAMER CEYLAN’IN AVUKATI BAYRAM CAN ÇAPAR İMZALI VE İZMİR BÖLGE İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA GÖNDERİLMEK ÜZERE, DENİZLİ İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA YAZILAN ‘DELİL BEYANI’NDA, PAÜ REKTÖRÜ PROF.DR.HÜSEYİN BAĞ HAKKINDA, YÖK TARAFINDAN 97354392-663.09-8171 SAYILI KURUM İŞLEMİ İLE DİSİPLİN VE CEZA SORUŞTURMASI BAŞLATILDIĞI VURGULANARAK, İLGİLİ MAHKEMENİN BİLGİLENDİRİLDİĞİ GÖRÜLDÜ.

KONUYLA İLGİLİ, ŞİFRE HABER DOSYA ÖZEL’E BİR AÇIKLAMA YAPAN AVUKAT BAYRAM CAN ÇAPAR, YAKLAŞIK 2 YIL BOYUNCA MAHKEMELERİN VERDİĞİ TÜM KARARLARI, YÖK’E İLETTİKLERİNİ; AMA BİR TÜRLÜ BU KONUYLA İLGİLİ SORUŞTURMA SÜRECİNİN BAŞLATILMADIĞINI BELİRTEREK ŞÖYLE KONUŞTU:

“ŞİFRE HABER’İN, MOBBING HABERİYLE İLGİLİ RÖPORTAJDA DA SÖYLEDİĞİM GİBİ, BUGÜNE KADAR YÖK’TEN HİÇ SES ÇIKMAMIŞTI. AMA BU HABERİN TÜRKİYE KAMUOYUNA ULAŞMASI VE YOĞUN TEPKİ SELİNİN OLUŞMASINDAN SONRA, ÖYLE SANIYORUM Kİ YÖK HAREKETE GEÇME GEREĞİ DUYDU. GEÇ OLMASINA RAĞMEN, BU ÇOK SEVİNDİRİCİ BİR GELİŞME. YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMU BAŞKANLIĞI’NIN TALİMATI NETİCESİNDE Y.Ö.K. DENETLEME KURULU TARAFINDAN PROF.DR. HÜSEYİN BAĞ HAKKINDA 97354392-663.09-8171 SAYILI KURUM İŞLEMİ İLE DİSİPLİN VE CEZA SORUŞTURMASI BAŞLATILMIŞ OLDU. BİZ DE, İLGİLİ MAHKEMELERE, AÇILAN SORUŞTURMAYLA İLGİLİ ‘DELİL BEYANI’NDA BULUNMAK DURUMUNDAYDIK. 06.12.2019 TARİHLİ DİLEKÇEMİZLE DE BUNU YERİNE GETİRMİŞ OLDUK. TEMENNİMİZ, BİR KURUMU YÖNETİRKEN ORTAYA KONULAN KASITLI VE ART NİYETLİ YÖNETİM ANLAYIŞLARININ, ADİL YARGILAMALAR SONUCUNDA HAK ETTİĞİ CEZAYI BULMASI YÖNÜNDEDİR. SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ.”

KONUYLA İLGİLİ, ŞİFRE HABER DOSYA ÖZEL’İN YAPTIĞI İLK HABERİ İZLEMEK İÇİN, AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLAMANIZ YETERLİ…