İnternet haberciliğinin yasalaşması konusundaki çabaları ile gündeme gelen Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği( TİGAD) 57 ilde temsilcilik atamalarını gerçekleştirdi. Denizli İl Temsilcisi ise gazeteci Bayram Coşkun oldu.

BAYRAM COŞKUN

Özellikle internet yasasının TBMM’de kabul edilmesi için yaptığı ziyaretler ve çalışmalar ile tanınan Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği Türkiye genelinde büyümeye devam ediyor. Dernek 57 il temsilciliği atamalarını gerçekleştirerek çalışmalarını ülke geneline yayacak. TİGAD tarafından Denizli İl Temsilciliği’ne ise Gazeteci Bayram Coşkun atandı.

İnternet mecrası üzerinden okurlarına hizmet veren Basın-Yayın Kuruluşlarının hak kayıplarını gidermek, daha iyi ve eşit şartlarda çalışabilmeleri için Sivil Toplum Kuruluşu olarak harekete geçtiklerini dile getiren TİGAD’ın Genel Başkanı Okan Geçgel, “57 İlde temsilciliklerimizi resmi olarak atadık. Haklarımızı ve görevlerimizi iyi biliyoruz, dersimize iyi çalışıyoruz, sadece dernek üyelerimizin değil tüm internet gazeteciliği ile uğraşan basın mensuplarının sorunlarını araştırıyor gerekli çözümler için uzmanlarla işbirliği yapıyoruz. TBMM’de yasa yapıcılarla temas halindeyiz, sorunların çözümünü içeren yasa taslağımızı alt komisyonlara kadar getirdik, sonunu da getireceğiz.” dedi.